Antti Niemelä Giga Mobiilin uusi toimitusjohtaja

Antti Niemelä Giga Mobiilin uusi toimitusjohtaja

2.9.2025

Giga Mobiilin tuore toimitusjohtaja Antti Niemelä tuo mukanaan yli 20 vuoden kokemuksen kuluttajaliiketoiminnasta, niin tele- kuin energia-alalla. Hän on ollut kehittämässä ja lanseeraamassa uusia tuotteita Suomessa ja Pohjoismaissa, vastannut tuotekehityksestä ja hinnoittelusta, sekä kasvattanut liiketoimintaa myös B2B-sektorilla. Giga Mobiilin johtoon Niemelä siirtyi Vattenfallilta, jossa hän vastasi tuotehallinnasta ja sähkön hintasuojauksista Pohjoismaissa. 

Giga Mobiili Oy on vuonna 2025 perustettu virtuaalimobiilioperaattori, ja kodinelektroniikkaketju Gigantin omistama yritys. 

Giga Mobiilin vastuutiimissä ovat kesän myötä aloittaneet toimitusjohtaja Antti Niemelän ohella kaupallinen päällikkö Jyri Helistö ja tekninen päällikkö Teemu Räsänen

Giga Mobiilin toimitusjohtaja Antti Niemelä. (Kuva: Petri Saarelainen)