Ewa Tawaststjerna Goforen Digital Government -liiketoiminnan johtajaksi
2.10.2025
Gofore on nimittänyt EMBA Ewa Tawaststjernan johtamaan Digital Government -liiketoimintaansa. Tawaststjernalla on yli 25 vuoden tausta IT-alalta ja hän siirtyy Goforelle Microsoftilta. Hän aloitti tehtävässään lokakuun alussa.
Ewa Tawaststjerna on viimeksi toiminut Microsoftin Public Sector -liiketoiminnan myyntijohtajana. Tätä ennen hän johti Microsoftin palveluliiketoiminnan tiimejä (Customer Success ja Service Delivery). Hän on toiminut myös johtotehtävissä Oraclella, IBM:llä sekä Cargotecilla.
Tawaststjernalla on laaja kokemus myynnistä ja asiakkuuksien johtamisesta sekä IT-palveluiden toimituksista, projekteista ja HR-johtamisesta.
Gofore on kansainvälinen digitaalisen muutoksen konsulttiyhtiö. Yrityksessä työskentelee lähes 1 800 asiantuntijaa kaikkiaan 23 kaupungissa Suomessa, Saksassa, Itävallassa, Tšekissä, Virossa ja Espanjassa. Goforen liikevaihto vuonna 2024 oli 186,2 miljoonaa euroa. Gofore Oyj:n osake on listattu Nasdaq Helsinki Oy:ssä.
Uutiset
Energiansäästöviikolla kehotetaan oman energian hallintaan
Varsinais-Suomen sähköverkon kapasiteettihaasteet on ratkaistava
Helvar ostaa pitkäaikaisen puolalaisen kumppaninsa valaistuksenohjausliiketoiminnan
Kempower avaa uuden tutkimusyksikön LUT-yliopiston kampukselle
Sähköalan tulevaisuuden ratkaisut luodaan yhdessä