Hanna Gil aloittanut Schneider Electricin Suomen ja Baltian HR-johtajana
21.1.2025
KTM, BBA Hanna Gil on aloittanut Suomen ja Baltian HR-johtajana sekä Schneider Electric Finland Oy:n johtoryhmän jäsenenä 7.1.2025 alkaen. Gilillä on laajaa kokemusta HR-tehtävistä Nokian, Microsoftin ja viimeisimpänä TietoEvryn palveluksessa.
- Olen iloinen uudesta tehtävästäni kestävämpää tulevaisuutta rakentavassa organisaatiossa, jossa tärkeimpänä voimavarana ovat ihmiset. Olenkin innoissani päästessäni tekemään töitä Schneider Electricin ammattilaisten kanssa vahvistaen meidän yrityskulttuuriamme sekä positiivista työntekijäkokemusta ympäristössä, jossa sadat ammattilaisemme ympäri Suomea ja Baltian maita tuottavat asiakkaillemme kestävän kehityksen mukaisia palveluita ja ratkaisuja.
Uutiset
Rovaniemen vakavan sähkötapaturman takana vaarallinen mittaustapa
Eaton toimittaa litiumakuilla varustetut UPS-järjestelmät Onnisen uuteen logistiikkakeskukseen
Viranomaisten ja asiantuntijoiden harvinainen yhteistiedote: Omista akkuviritelmistä jo useampi tulipalo – ”Vakuutuskorvaus voi jäädä saamatta”
Jenni Ahtiaisen kuulolaitekorut esillä Lontoossa
Kurikkaan 47 miljoonan euron nesteytetyn biometaanin