Jari Ovaskainen Evision Oy:n toimitusjohtajaksi
24.9.2024
Evision Oy:n hallitus on nimittänyt yhtiön uudeksi toimitusjohtajaksi diplomi-insinööri Jari Ovaskaisen. Hän aloittaa tehtävässään 1.11.2024 ja vastaa älykkään kunnossapidon liiketoiminnan johtamisesta sekä kasvattamisesta.
Digitalisaation rooli kasvaa jatkuvasti energiantuotannon, aurinkovoimaloiden ja sähköverkkojen sekä muiden infra-alojen kunnossapidon tehostamisessa. Uudet teknologiat, datan hallinta ja sen analysointi ovat tässä kehityksessä keskeisiä mahdollistajia. Evision on datapohjaisen toimintamallin edelläkävijä, joka tarjoaa älykkään kunnossapidon ratkaisujaan valtakunnallisesti, mahdollistaen samalla infratoimialojen hiilijalanjäljen pienentämisen. Jatkossa Evision keskittyy entistä enemmän asiakaskokemuksen ja liiketoiminnan kehittämiseen.
Jari Ovaskaisella on yli 25 vuoden kokemus strategisen liiketoiminnan kehittämisestä ja johtamisesta niin pk-yrityksissä kuin startupeissa. Hänellä on myös laaja kokemus uusien liiketoimintamahdollisuuksien ja palvelutarjooman kehittämisestä vastaamaan asiakkaiden tarpeisiin ja markkinoiden muutoksiin.
Uutiset
230 000 mittalaitetta takaamaan sähkön toimituslaatua
DNA:n hankkimasta sähköstä jopa 80 prosenttia Iin tuulivoimapuistosta
Tukes selvittää pihasaunapakettien turvallisuutta valvontahankkeessa
Åland Post hankki Ahvenanmaan ensimmäiset kaasukuorma-autot
Hansabille enemmistöosuus suomalaisesta C2 SmartLightista