Bosch ja Gardena perustavat akkuallianssin
29.7.2020
Kuluttajat hyötyvät, kun sähkötyökaluvalmistajat ryhtyvät yhteistyöhön ja alkavat tarjota tuotteissaan akkuja, jotka ovat yhteensopivia yli brändirajojen. Jatkuvasti kasvava Power for All -akkuallianssi pohjautuu Boschin johdottomaan teknologiaan.
Bosch-sähkötyökalujen Home & Garden -yksikkö avaa oman oman 18 V -akkualustansa muille valmistajille. Bosch ja Gardena perustavat Power for All -allianssin ja tarjoavat yhdessä muiden tunnettujen valmistajien kanssa brändienvälisen akkujärjestelmän kodin ja puutarhan sähkötyökaluille. Allianssi pohjautuu Boschin johdottomaan teknologiaan.
- Avaamme järjestelmämme muille valmistajille, mikä tarjoaa kuluttajille täysin uudenlaista monikäyttöisyyttä. Tulevaisuudessa kuluttajat voivat käyttää yhtä ja samaa 18 V akkua Boschin sekä Gardenan, Emmaljungan, Glorian, Wagnerin ja Rapidin sähkötyokalujen, puutarhatyökalujen ja kodin laitteiden virtalähteenä, Robert Bosch Power Tools GmbH:n hallituksen puheenjohtaja Hens Becker sanoo.
Uutiset
Fortum edistää luopumistaan hiilen käytöstä investoimalla 85 miljoonaa euroa Puolaan
Financial Times ja Statista nimesivät Virran Euroopan kasvuyritysten kärkeenKyberyökkäykset huolettavat edelleen yrittäjiä
Kolme uutta ehdokasta Suomen ja Kiinan energiayhteistyön pilottihankkeiksi