Neljä johtavaa ohjelmistoalan yritystä yhdisti voimansa
13.9.2023
DL Software, Nethit Systems, SKJ Systems ja Tietoaika ottivat tänään käyttöönsä uuden brändinimen ja -ilmeen. Yritysryppään uusi nimi on Confirma.
Yritysten ydinliiketoimintojen tehostamiseen keskittyvä Confirma tarjoaa ohjelmistoja ja palveluita pk-yritysten tarpeisiin eri toimialoilla. Uusi brändi yhdistää konsernin ERP-järjestelmiä, kassaratkaisuja, verkkokauppoja, taloushallinnon palveluita ja isännöintijärjestelmiä kokonaisvaltaisiksi ratkaisuiksi asiakkaiden tarpeiden mukaan. Uudistus lisää sitoutumista ensiluokkaiseen palveluun, kannattavuuteen ja pitkäaikaisiin kumppanuuksiin. Panostukset kasvuun jatkuvat, mikä tarkoittaa rekrytointeja toimipisteisiin ympäri Suomen.
Confirman uudet verkkosivut on avattu ja ne löytyvät osoitteesta confirma.fi. Sivuston kehittäminen jatkuu syksyn aikana.

Confirman toimitusjohtaja Michael Söder.
Uutiset
Lämpö- ja kylmätekniikan apulaisprofessori Antti Uusitalo kannustaa teollisuuden hukkalämmön hyödyntämiseen
Sähkömessut 4.-6.2.2026 Paviljongissa, JyväskylässäSähköautoilun talvivinkit: näin vältät ongelmat pakkasessa
Sähkömessujen 2026 ohjelma pureutuu alan murrokseenPuhelinlangat hiljenevät Suomessa lopullisesti – Elisa luopuu lankaliittymistä